Sap Parçalama makinalarında kullanılan Kasnak ve kayış sistemi, kuyruk milinin devreye alınması sırasında traktörden gelen ani yüklenmelerin şanzımana zarar vermesi engellenir. Bu sayede uzun ömürlü ve güvenli çalışma sağlanır. Güçlü bağlantı kolları, sağlam gövde yapısı. Sap parçalama makinalarının yan tarafında bulunan kayış-kasnak ayar kolu ile rotor devri kolay bir şekilde ayarlanmaktadır.
Hasat sonucunda toprak üzerinde kalan bitki saplarının parçalanıp temizlenmesi ve tekrar toprağa kazandırılması amacı ile kullanılan makinedir.
AYÇİÇEK, MISIR, PAMUK, ÇELTİK, BUĞDAY, ARPA VB.SAPLARI MÜKEMMEL PARÇALAR
ANIZ YAKMAYA ÇÖZÜM GETİRİR
Çeltik, Buğday, Arpa Saplarını biçerdöverin bıraktığı saplarla (namluyla) birlikte paraçalayabilir.
Islak sapları dahi parçalama özelliğine sahiptir.

Hakkımızda

Abdullah EKER Tarım Makina Sanayi (Ekerler Makina Sanayi) 1979 yılında Karaman’ın küçük sanayi sitesinde mütevazi bir torna atölyesi olarak kuruldu. Tarım makineleri tamiratı ile iş hayatına başlayan firmamız, teknolojilerin gelişmesi ile birlikte traktörlere kabin üretimi, gerçekleştirdikten sonra bölgenin ihtiyacı olan römorklar üretmeye başladı. Uzun yıllar römork imalatını sürdüren firmamız bu süreç içerisinde kendini tarım makinaları alanında uzmanlaştırmak ve çiftçilerin ihtiyaçlarına karşılık verebilmek için kültivatör, helezon üretmiştir. Tarıma verilen desteklerin artması, pancar üretim kotalarının artırılması ile birlikte bölgede ekilen pancarların hasadını kolaylaştırmak için 1989 yılında Yeni Sanayi Sitesi’ne taşınmış ve 1990 yılında bölgede ilk pancar hasat makinasını üretmiştir. Pancar ekimi ve sökümü konusunda deneyimli olan firma yöneticilerimiz ilk önce kendi tarlalarında pancar hasadı yapmıştır. Makinadan verim aldıktan sonra pancar sökümü konusunda tecrübesini, üretim tekniği ile birleştirip dolaplı pancar söküm makinasını üretmiştir. O dönemlerde yılda 10-15 makina ile sektöre girerek, ilerleyen yıllarda bu sektörde pancar hasadının geleceğini belirlemiştir.
1999-2000 yılında gelişen teknolojinin doğrultusunda Bantlı Pancar Hasat Makinası ile pancar hasadında, dolaplı pancar hasat makinası dönemini kısmen kapatarak yeni bir dönem başlatmıştır. Bu girişim diğer firmalara örnek olmuş ve pancar hasat makinası ilerleyen yıllarda  sensörlü makine üretimi ile sektörün liderleri arasına girmiştir.
AR-GE faaliyetlerini sürekli ilerleten firmamız 2015 Yılında Kasım ayında yine Ekerler Makine Tarım Otomotiv Adı altında şirket olarak üretimine devam etmiştir. 2018 Yılı itibari ile 4 Farklı dalda Toprak işleme makineleri üretmektedir.
 Sürekli ilerlemeyi kendine şirket politikası haline getiren firmamız “Değişen Tarımın Büyüyen Gücü” olmaya devam etmektedir.
69
70
71
72
73